1 Aylık Çalışmayla İngilizce Hazırlık Atlamak Mümkün mü?
1 Aylık Çalışmayla İngilizce Hazırlık Atlamak Mümkün mü?

1 Aylık Çalışmayla İngilizce Hazırlık Atlamak Mümkün mü?

21.06.2019 | PTE Academic

Üniversitelerin hazırlık sınıflarında başarısız olan ya da hazırlık sınıfını hiç okumadan muaf olmak isteyen öğrencilerimizin önünde birçok seçenek bulunuyor. İlk seçenek tabiki üniversitelerin kendi yaptıkları İngilizce yeterlilik sınavları.

 

İNGİLİZCE YETERLİLİK (PROFICIENCY) SINAVLARI

Birçok üniversite hazırlık sınıfı muafiyeti için kendi İngilizce yeterlilik (Proficiency) sınavını yapıyor. Genellikle 3 ya da 4 temel becerinin ölçüldüğü sınavlarda başarılı olabilmek epey emek istiyor. Birçok sınavda okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden sorular olurken bazılarında bu üç beceriye konuşma becerisi de ekleniyor. Bu sınavdan başarısız olan, defalarca denemesine rağmen bir türlü istediği puana ulaşamayan öğrencilerimiz için elbette farklı seçenekler var.

ÜNİVERSİTELERİN KABUL ETTİĞİ MERKEZİ SINAVLAR

Üniversiteler kendi yaptıkları yeterlilik sınavlarının yanında bazı merkezi sınavları da hazırlık atlamak için kabul ederler. YDS, TOEFL, IELTS, PTE gibi sınavlar birçok üniversite tarafından İngilizce hazırlık muafiyeti için kabul edilmekte.  Üniversitenin hangi sınavları ve bu sınavlardan kaç puan istediğini yabancı diller yüksekokullarından veya web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

PTE ACADEMIC

“Keşke daha önce haberim olsaydı!” dedirten sınav.

İngilizce hazırlık atlamak isteyen ve üniversitenin yeterlilik sınavında başarısız olan öğrenciler merkezi sınavlara yöneliyorlar. YDS, TOEFL, IELTS sınavları genellikle ilk akla gelen seçenekler. Bu seçeneklerin üzerinde makalemizde fazla durmayacağız. Genellikle son seçenek olan, hakkında en az şey bilinen PTE ACADEMIC sınavı bu makalenin konusu. Görüştüğümüz birçok öğrencimizin son birkaç ay varlığından haberdar olduğu ve “Keşke daha önce haberim olsaydı!” dediği bir sınav PTE ACADEMIC

 

YDS DENKLİĞİ SAYESİNDE BİRÇOK ÜNİVERSİTE KABUL EDİYOR.

PTE (Pearson Test of English Academic) birçok ülke tarafından kabul gören, ülkemizde YDS denkliği bulunan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinden soruların sorulduğu bilgisayar tabanlı bir sınavdır. Sınava bilgisayar başında girersiniz hatta sınav değerlendirmesi sanal zeka tabanlı bir bilgisayar yazılı sayesinde gerçekleştirilir. Başta ODTU, İTÜ gibi ülkemizin saygın üniversiteleri olmak üzere birçok üniversite PTE sınavını İngilizce hazırlık atlama için kabul ediyor. PTE sınavından aldığını puanı hem hazırlık atlamada hem de 2 yıl boyunca YDS’nin geçtiği her yerde kullanabiliyorsunuz.

 

PTE ÇANTADA KEKLİK BİR SINAV MI?

Hazırlık atlamak için üniversiteler genellikle 90 üzerinden 55-65 bandında puanlar istiyor. Peki PTE’de bu puanları almak çok mu kolay? Tabi ki “Hayır.”

PTE birçok üniversite tarafından kabul gören akademik bir sınavdır. Kesinlikle çok kolay bir sınav değildir. Fakat doğru strateji ve tekniklerle tamamen PTE soru formatına göre hazırlanırsanız TOEFL, YDS, IELTS sınavlarına oranla daha kısa sürelerde hedeflediğiniz puana ulaşma şansını bulabilirsiniz. En azından mutlaka bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

 

HER GÜN SINAV - 2 GÜN SONRA SONUÇ

PTE sınavı özellikle İstanbul’da hemen hemen her gün gerçekleştirilen bir sınav. Sınav sonucunuz da 2-5 gün arasında hemen açıklanıyor. Süresi daralan diğer sınavlarda sınav günü bulamayan öğrencilerimiz için ciddi bir seçenek bu açıdan.

 

PTE SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

Sınavın kendi özgü soru tipleri bulunuyor. Öncelikle tamamen bu soru tiplerine göre hazırlanmalısınız. PTE konusunda uzman, ve tamamen sınava yönelik içeriklerle ilerlemelisiniz. PTE hazırlığına başlamadan önce seviyenizin minimum Pre-Intermediate (B1) olmasını tavsiye ediyoruz. B1 seviyesinin altında iseniz öncelikle hazırlayıcı bir eğitim alıp daha sonra PTE ile devam etmelisiniz.

 

%100 BAŞARI GARANTİLİ ONLINE PTE EĞİTİMİ

B1 seviyesinde bir kullanıcı 145 saatlik bir eğitimle 55 skoruna ulaşabilir!

Online PTE eğitimimiz ile B1 seviyesinde bir öğrencimiz 145 saatlik eğitimi tamamladığında 55 skoruna rahatlıkla ulaşabilir. Bu skor da çoğu üniversitenin hazırlık atlamak için istediği skor. Online PTE eğitimimiz 4 aşamadan oluşuyor.

 

1. ADIM: Sisteme Ücretsiz Üye Olun.

Öncelikle sitemize ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. Bu sayede eğitim içeriklerimizi görebilir ve sistemimizin nasıl çalıştığını anlamış olursunuz. Bu işlemin ardından sistem içerisinde yer alan tüm çalışma modüllerinin ilk derslerini ücretsiz olarak kullanabilir ve sistemi inceleme imkânı bulabilirsiniz.

!!! ÜCRETSİZ ÜYE OL BÖLÜMÜNDEN ÜYE OLUP HEMEN SEVİYE TANIMA TESTİNİZİ ÇÖZÜN.

 

2. ADIM: Seviye Tanıma Testini Çözün.

Size özel çalışma programı hazırlanabilmesi için mevcut İngilizce seviyenizin belirlenmesi gerekir. Bunu SEVİYE TANIMA TESTİNİ çözerek de kendi dil seviyenizi öğrenebilirsiniz.

 

3. Çalışma Programınızı Oluşturun.

Seviyemizi belirledik. Şimdi sırada çalışma programınızı oluşturmak var. GARANTİ BELGESİ OLUŞTURMA bölümünden mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre size özel bir çalışma programı oluşturulacaktır.

Eğitimle ilgili eğitim danışmanınızla görüşebilir ya da canlı destek hattı ve telefon numaralarımızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanınız size en uygun eğitim seti ve sistemle ilgili tüm sorularınıza içtenlikle cevap verecektir.

 

4. ADIM: Kişiye Özel Çalışma Programını Tamamlayın ve Hedefinizi Ulaşın.

Çalışma programınız toplamda çalışmanız gereken minimum süreyi, haftalık hangi dersleri çalışmanız gerektiğini ve haftalık çalışma ortalamanızın ne olduğu gibi ayrıntılı bilgileri size sunacaktır. Çalışma programı bir çerçeve programdır ve esnek bir yapıya sahiptir. Programda yer alan derslerden bildiğiniz dersleri daha az çalışabilir, zorlandığınız derslerde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Arzu edilen tüm dersleri %100 tamamlamak olsa da burada karar verici olan sizsiniz.

Sizden sadece 2 şey istiyoruz. Birincisi toplamda minimum çalışmanız gereken süreyi tamamlamak, ikincisi ise sistemdeki deneme sınavlarını çözmek. Bu iki koşulu yerine getirmenize rağmen hedeflediğiniz skoru alamazsanız ödediğiniz ücretin tamamı tek seferde size iade edilecektir. Ayrıca bununla ilgili size sistem tarafından resmi bir GARANTİ BELGESİ verilecektir.

Çalışma programını tamamladınız ve sistemdeki deneme sınavlarını çözdünüz. Şimdi, sınava girme zamanı. Belirttiğiniz ay içerisinde sınava girdiğinizde çok büyük bir ihtimalle hedeflediğiniz skora ulaşacaksınız. Küçük ihtimal gerçekleşti ve hedeflediğiniz skoru alamadınız. Bu takdirde ödediğiniz ücretin tamamını size iade edeceğiz.

 

KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM DANIŞMANI VE ÖĞRETMEN DESTEĞİ

Online PTE eğitimimizde size sunacağımız diğer hizmetler

 

Kişiye Özel Çalışma Programı: Online PTE Akademik eğitimimizde mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre kişiye özel bir çalışma programı sunulur. Programda toplam alınması gereken eğitim süresi, haftalık çalışma ortalamaları ve çalışılacak derslerin listesi kullanıcıya sunulur. Ayrıca kullanıcının tüm çalışma istatistikleri saniyesi saniyesi sistemde kaydedilir.

 

Tek Kaynak: www.Uzmanpte.com, seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel PTE Akademik uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen PTE Akademik sınavlarına göre hazırlanmış bir eğitim sunmaktadır. Online eğitimimizde başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşma garantisi verilmektedir.

 

Sınırsız Çalışma: Eğitimimize 7/24 istediğiniz yerden, istediğiniz zaman ve tüm cihazlardan ulaşma imkânı sunuyoruz. Hiçbir sınırlama olmadan eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

 

%100 Başarı Garantisi: Hedeflenen PTE Akademik puanına %100 ulaşma garantisi sunuyoruz. Hedeflediğiniz puana ulaşamazsanız ödediğiniz ücretin tamamını iade ediyoruz. Ücret iade garantisini sadece sözlü olarak değil resmi bir garanti belgesiyle veriyoruz.

 

Sanal Zekâ Tabanlı Eğitim: Online eğitimimizin en güçlü yanlarından biri de sanal zekâ altyapısıdır. Sistem sürekli yanınızdaki bir öğretmen gibi tüm çalışmalarınızı takip eder ve size doğru bir yönlendirme sunar. Kişiye özel çalışma programı yaptıktan sonra tüm çalışmalarınızın ayrıntılı istatistiklerini size sunar. Ayrıca öğrenme düzeyleriniz hakkında da sizi yönlendirir.

 

Profesyonel Ekip: www.Uzmanpte.com, seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel PTE Akademik uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen PTE Akademik sınavlarına göre hazırlanmış bir eğitim sunmaktadır. Profesyonel eğitimci kadromuz en güçlü yanımızı oluşturmaktadır.

 

Kişiye Özel Eğitim Danışmanı: Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. PTE Akademik eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

 

Eğitmen Desteği: Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden PTE Akademik eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

 

Canlı Destek: Canlı destek hattımızı kullanarak aklınızdaki tüm soruları bize yöneltebilirsiniz.

 

Hedefe Yönelik İçerik: Size tamamen PTE Akademik sınavına yönelik bir eğitim sunuyoruz. Gereksiz çalışmalarla zamanınız ve emeğinizi boşa harcamıyoruz.

 

Mobil Uygulama Desteği: Android ve IOS platformlarından Uzmanpte uygulamamızı indirerek çalışmalarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 


BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ.

PTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Adım adım resimli başvuru kılavuzu

PTE Academic Nedir? Sıkça Sorulan Sorular

PTE Academic Örnek Dersler

Tags :
Kategoriler
Popüler Yazılar
1 Aylık Çalışmayla İngilizce Hazırlık Atlamak Mümkün mü?
PTE PUANINIZ NASIL HESAPLANIR? AYRINTILI PTE PUAN ANALİZİ
PTE ACADEMIC, TOEFL ve IELTS KARŞILAŞTIRMASI (Ayrıntılı Analiz)
ODTÜ Hazırlık Atlama (Proficiency) Sınavı - 2021
PTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Adım adım resimli başvuru kılavuzu
SABANCI ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA - 2021
ATILIM ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA - 2021
Tus tercihinde ihtiyacınız olan yabancı dil puanını PTE ile  hemen alın.
Garanti Sistemimiz

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Ücret İadeli Eğitim Modeli
% 100 Başarı Garantili Eğitim
Eğitim Sistemimiz

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Ders
Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Önce Tüm Sistemi Keşfet!
Hedeflediğiniz Skora Ulaşamazsanız
Ödediğiniz Ücretin Tamamını İade Ediyoruz!
Ücretsiz Üye Ol & Dene
İletişim Merkezi (09.00-22.00)

Çağrı Merkezi: 0(850) 302 6 715
Telefon: 0(312) 911 37 15
WhatsApp: 0(546) 855 0 715
E-posta: destek(@)uzmandil(.)com
Adres: Hacettepe İvedik OSB. Teknokenti 1368. Cadde No.61, 4. Kat Ofis No: 32 İvedik / ANKARA

UzmanDil Ailesi